Menu

Facebook Çıkartmaları

En fazla aktif kullancıya sahip sosyal paylaşım sitesi olan Facebook, aynı zamanda bir mesajlaşma servisi olarak da iddiasını sürdürüyor. Facebook sohbet özelliğini geliştirmek ve kullanıcıların sosyal ağ üzerinde daha fazla zaman geçirmesini sağlamak için , mesajlaşma servisinde ardı ardına güncellemeler yapıyor. Bu bağlamda Facebook bir süre önce mobil platformuna eklediği sticker’ları bugün itibariyle web platformuna da taşındı. Facebook Chat’te arkadaşlarınızla mesajlaşırken artık klasik smiley’lerle sınırlı kalmayacak; çeşitli paketler içinde gelen sticker’ları arkadaşlarınıza gönderebileceksiniz.

iOS ile Android telefonlardaki Facebook ve Messenger uygulamalarına renk getiren sticker’lar bugün itibariyle herkesin kullanımına açık bir şekilde Facebook’un web platformundaki yerini aldı. Özel mesajlarda kullanılabilen sticker’lar mesaj yazma kutusundaki smiley ikonuna tıklayınca karşınıza çıkıyor. Birkaç paketten oluşan sticker’lardan beğendiğinizi sepete ekleyerek kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

facebook çıkartmaları indir

Facebook’da 04 Temmuzda görmeye başladığımız özel mesaj yazarken ortaya çıkan yeni çıkarmalara yenileri de ilave oldu. Çıkartmalardan 2 tanesi standart şekilde aktif olarak geliyor. “Meep” ve “Pusheen” çıkartmalarının kullanıma hazır olduğunu görüyoruz. Diğer çıkartmaları kenardaki “Mağaza” bölümünden temin edebilirsiniz. Canavarlar, kediler, figürler ve daha neler neler. Facebook’un bu özelliği web ortamına taşımasıyla özel mesajlaşmak çok farklı bir boyut alacak gibi görünüyor.

Sticker’ları mobil cihazınızda daha önceden kullandıysanız telefonunuzda aktif ettiğiniz sticker’ların aynı şekilde web’e taşındığını da görebilirsiniz. Diğer bir deyişle aynı paketi yeniden kurmanıza gerek kalmadan Facebook Chat’te telefonunuzdan indirdiğiniz sticker’ları kullanabiliyorsunuz. Tüm sticker paketlerinin şimdilik ücretsiz olduğunu da hatırlatalım.

Facebook sticker

Şu an için aktif olan sticker paketleri Meep, Pusheen, Beast, First Mate, Happy-Go-Lucky, Prickly Pear, Banana, Wide Eyez, Skullington, Bun, Hatch, Napoli, Tigerbell, Mango ve Despicable Me 2 olarak karşımıza çıkıyor. Despicable Me 2′nin film gösterimine paralel olarak bu sticker paketini de mesajlaşma platformuna ekleyen Facebook, marka sticker’larından gelir elde etmenin peşinde.

Sosyal ağlar ve mesajlaşma servislerindeki sticker özelliği yeni bir durum değil. Popüler mesajlaşma servisi Line’ın sadece sticker’lardan 2013′ün ilk çeyreğinde 17 milyon dolar gelir ettiğini göz önünde bulundurursak, daha fazla kullanıcıya sahip Facebook’un bu yeni özelliği ile kazanımlarını oldukça arttıracağını söylemek mümkün.

Researcher -*
Zip Opener is a zip utility that lets Create, open and extract Zip, TAR, GZip, 7-Zip, RAR, ISO & many more!
Mipony Download Manager
Mipony Download manager is a free, open-source download management tool that lets you quickly and efficiently download files from websites and makes downloading as easy and fast as it should be. Users can start, stop or pause downloads, set bandwith limitations, auto-extract archives and much more.
In the next screen of the installer you will be offered some additional free softwares. You may choose not to install them and receive the Mipony software without it

Aranan kelimeler:

Leave a Reply