apple zorlu center

Apple mağazası Zorlu Center’da açılacak

Uzun süredir Apple’ın Türkiye’de resmi mağazalarını açmaya başlayacağını biliyoruz. Yeni iPhone modelleri Türkiye’de 1 kasım’da satışa sunuluyor. Buna dayanarak Apple’ın Türkiyede açacağı ilk resmi mağazasının 1 kasımda hizmete başlayacağını düşünürken 2014 yılına kalacak gibi görünüyor.

WSJ Türkiye’deki habere göre Zorlu Center’da açılacak olan Apple Mağazası, detaylı ve özenli çalışmalar nedeniyle Ocak 2014′te ilk müşterilerini ağırlayacak.

Jones Lang LaSalle Türkiye Başkanı Avi Alkaş’a dayandırılan habere göre Apple, 2 bin metrekarelik bir alana kurulacak mağazada dünyada sadece 2 mağazada uygulanan kübik cam tavan kullanacak.

Apple kübik cam tavan modelini tescilledi

Küçük bir arama yapıldığında Apple’ın kübik cam tavan mimarisini de tescillediğini ve New York Fifth Avenue’deki mağazasını yenilemek için yaklaşık 7 milyon dolar harcadığını, yani bu işi ne kadar ciddiye aldığını görebiliyoruz.

Lüks ürünler katında yer alacak mağazanın Zorlu Center‘ın en görünür yerinde konumlandırıldığı ve Apple’ın Türkiye genelinde 4 mağaza açacağı belirtiliyor.

Apple’ın 14 ülkede 400′ten fazla mağazası bulunuyor

14 ülkede 400′den fazla mağazası bulunan Apple, 2003′ten sonra dışarıya açılmaya başlamasıyla birlikte büyük ilgi görmüştü. Türkiye’de de benzer bir ilgiyle karşılaşacağını düşünmemek işten bile değil. Zorlu Center dün kapılarını açtı ve Apple mağazasının inşası da gözler önüne serildi.

Aranan kelimeler:

Leave a Reply